Prof. Dr. Hakan DOYGUN (Dekan V.)

 

Sevgili öğrenciler,


İzmir Demokrasi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, bünyesinde bulunan Mimarlık (%100 İngilizce), Peyzaj Mimarlığı ve Şehir ve Bölge Planlama Bölümleri (%100 İngilizce) ile öğrencilerine disiplinlerarası eğitimin temel alındığı uluslararası düzeyde bir mesleki eğitim sunmaktadır. Fakültemiz, üniversitemizin temel misyonuna ek olarak yaratıcı, sorumluluk sahibi, çözüm odaklı, çevreye duyarlı, mesleki açıdan yüksek donanımlı genç tasarımcıları sektöre kazandırmayı hedeflemektedir. Her üç bölümümüzde yürütülen lisnsüstü eğitim ve öğretim faaliyetlerine ek olarak, fakültemizde ulusal ve uluslararası düzeylerde gerçekleştirilen seminer, söyleşi, sergi, konferans ve teknik gezi gibi etkinlikler ile  de öğrencilerimizin mesleki eğitimine çok yönlü katkı sağlanması amaçlanmaktadır.
Ulusal ve uluslararası deneyime sahip alanında uzman akademisyenler ve sektörde söz sahibi planlamacı ve tasarımcılardan oluşan aktif ve çok yönlü bir eğitim kadrosunun yanı sıra, en modern ve yenilikçi bakış açısı ile dünyadaki en ileri eğitim kurumları ile eş değerde hazırlanmış müfredatlar öğrencilerimize gereken bütün bilgiyi ve deneyimi aktaracak potansiyele sahiptir.


Fakültemiz bölümlerinde eğitim almak isteyen, geleceğin planlamacı ve tasarımcı adayları siz gençlerimizi yenilikçi, genç ve dinamik üniversitemizin bir parçası olarak aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı belirtir, sizlere, hedeflerinize ulaşmada ve hayallerinizi gerçekleştirmede başarılar dilerim.


Prof. Dr. Hakan DOYGUN


Dekan V.